Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie zalety i wady posiadają ubrania wykonane z prawdziwego jedwabiu

Koronki i atłasy to odwieczny atrybut kobiecego stylu. Obie tkaniny są niezwykle subtelne i zmysłowe. Znakomita większość pań lubi dotyk bardzo śliskiego materiału, delikatnie połyskującego w świetle i miękko układającego się na ciele. Jedwab ma tę niepodrabialną właściwość, że podczas kontaktu ze skórą daje odczucie chłodu. Dlatego od dekad jest jednym z cenniejszych odzieżowych materiałów.

Bardzo dobrze sprawdza się letnią porą. Tworzy się z niego zmysłowe sukienki i spódniczki, zalotnie falujące przy chodzeniu. Nadaje się też bardzo dobrze na dłuższe, kobiece kreacje, nadające się na ekskluzywny bal albo ważną imprezę. Miękkie fale, spływające lekko po ciele poruszają się zmysłowo razem z każdym ruchem. Wspaniale podkreślają grację kobiecej sylwetki. Na pewno uszyta z tej tkaniny kreacja nie pozostaje niezauważona. Ale jednak jest jeden kłopot, prawdziwy jedwab jest dość drogim materiałem. Dodatkowym utrudnieniem będzie też to, że tkanina ta bardzo łatwo się gniecie.

Z tego też powodu stosunkowo rzadko można spotkać codzienne stylizacje uszyte w całości z naturalnego jedwabiu. Warto jednak ten materiał poznać, choćby w najmniejszym wydaniu. Nawet tak drobny drobiazg, jak apaszka jedwab czy też jedwabna gumka do włosów mogą sprawiać, że jakaś kobieta poczuje się wyjątkowa. Dotyk tego materiału to namiastka luksusu. Doskonałym zamiennikiem okazuje się satyna. Dzięki bardzo podobnej połyskliwości i delikatności nazywana też jest często jedwabiem sztucznym. Głównie z tego powodu, że jest lejąca prawie tak samo jak jedwab i bardzo podobnie układa się na sylwetce.

Satyna także jest wygodna do noszenia i delikatna. Rzecz jasna jest sporo tańsza niż jedwab. Jej mankamentem jest jednak trochę odporność na mechaniczne uszkodzenia. Ale zwykle szyje się z niej eleganckie elementy garderoby oraz piżamy czy zestawy pościeli. Bardzo delikatny splot będzie podobnie chłodził jak jedwab. Jest też równie przewiewna i wygodna w noszeniu. Elegancka i lekka pościel lub satynowa piżama są wspaniałym rozwiązaniem w ciepłe dni lata. Zapewnia ochłodę i doskonale sprawdza się podczas długich godzin spędzonych w łóżku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz