Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób wybrać odkurzacz bezprzewodowy?

Znajdź odkurzacz odpowiedni do swoich potrzeb

Odkurzacz to oczywiście bardzo praktyczne urządzenie, ale aby kupić odpowiedni, warto wiedzieć, jak go wybrać. Ważne są takie kryteria jak waga, zużycie paliwa, przyjazność dla środowiska i wyposażenie dodatkowe. Sprawdź nasz test, aby dowiedzieć się, który odkurzacz jest najlepszy.

Rodzaje odkurzaczy – w tym marka Dyson

Planujesz zakup odkurzacza, który jest niezbędny, aby pomóc Ci w pracach domowych, ale nie wiesz od czego zacząć: na rynku jest wiele modeli, każdy z nich ma funkcje, które mogą odpowiadać Twojemu domowi i Twoim przyzwyczajeniom. Jak jednak wybrać najlepszy odkurzacz do swoich potrzeb?

Pierwszym krokiem przy wyborze odkurzacza jest niewątpliwie podjęcie decyzji o rodzaju urządzenia, kierując się jego cechami, ale także potrzebami. Ile jest rodzajów odkurzaczy i czym się charakteryzują?

  1. Odkurzacze kanistrowe (przewodowe)

Odkurzacze kanistrowe mają trzy wspólne elementy: silnik, zbiornik na zanieczyszczenia i przewód zasilający. Posiadają kółka ułatwiające ich przemieszczanie i często dołączane są do nich akcesoria i szczotki ułatwiające i optymalizujące zasysanie na różnych rodzajach powierzchni.

Istnieją odkurzacze kanistrowe z workiem i bez worka: modele z workiem mają tę zaletę, że zatrzymują kurz nieco lepiej, ale wymagają budżetu na zapasowe worki, natomiast modele bez worka pozwalają zaoszczędzić na zakupie zapasowych worków, ale zwykle mają kolektor o mniejszej pojemności, który uwalnia cząstki kurzu do powietrza, gdy go opróżniasz.

Inne zalety odkurzacza kanistrowego to siła ssania i zwiększona skuteczność czyszczenia, nawet na dużych powierzchniach.

  1. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson jest zdecydowanie lżejszy i łatwiejszy w obsłudze niż odkurzacz kanistrowy i jest idealny dla osób, które mieszkają w domach ze schodami lub z dużą ilością trudno dostępnych mebli i narożników. Niewielki ciężar i zwrotność sprawiają, że jest to idealny kandydat do czyszczenia przedmiotów na wysokości, ale jest on zazwyczaj mniej wydajny niż modele przewodowe.

Istnieją odkurzacze stacjonarne przewodowe i bezprzewodowe Dyson: modele przewodowe mają zazwyczaj lepszą siłę ssania, ale są ograniczone przez przewód, który czasami może stać się przeszkodą. Odkurzacze akumulatorowe są wyraźnie łatwiejsze do przenoszenia z pokoju do pokoju, ale mogą być ograniczone przez ich autonomię. pomoc przy sprzątaniu

  1. Odkurzacze robotyczne (bezprzewodowe)

Chociaż pomysł posiadania urządzenia, które czyści dom niezależnie, gdy jesteś daleko lub odpoczywasz na kanapie, jest dość atrakcyjny, ten rodzaj odkurzacza jest nadal bardzo drogi i nie wystarcza, aby osiągnąć idealnie czysty dom. Urządzenia te nie zastępują dobrego odkurzacza i są stosowane raczej jako uzupełnienie.

Inne rodzaje odkurzaczy

  1. Odkurzacz cyklonowy: Odkurzacz ten posiada innowacyjną technologię, w której zassane powietrze kierowane jest do zbiornika, gdzie śmigło wytwarza siłę odśrodkową, która oddziela powietrze od cząsteczek kurzu, zatrzymując zanieczyszczenia w zbiorniku i uwalniając czyste powietrze. Zbiornik odkurzacza cyklonowego jest zazwyczaj mniejszy niż tradycyjny worek na kurz, ale można go łatwo opróżnić i wyczyścić.
  2. Zasysanie płynów: Nie wszystkie odkurzacze potrafią zasysać wodę lub inne płyny z podłóg i powierzchni. Jeśli jesteś zainteresowany tą funkcją, zawsze sprawdź specyfikację odkurzacza, aby uniknąć uszkodzeń.
  3. Odkurzacze bezprzewodowe Dyson: Odkurzacz Dyson jest mały i bardzo poręczny, co sprawia, że jest bardzo przydatny do zbierania okruchów z obrusu, kanapy czy samochodu. Jednak odkurzacz ręczny ma mniejszą moc i ssanie, a bateria też nie wytrzymuje zbyt długo. Obecnie praktyczny odkurzacz jest często zintegrowany z odkurzaczami stojącymi.

System zbierania

Dwa główne systemy zbierania pyłu i zanieczyszczeń to workowy i bezworkowy. Dlatego też, aby utrzymać moc ssania na tym samym poziomie, co w przypadku pustego worka, systemy workowe wymagają niekiedy zwiększenia poboru mocy (w celu osiągnięcia wyższej mocy).

System worków

Jest to najczęściej spotykany system zbierania, który wychwytuje zanieczyszczenia do worka, najczęściej wykonanego z papieru. Gdy torba jest pełna, użytkownik jest ostrzegany i może wymienić torbę w higieniczny sposób, nie rozpraszając jej zawartości w powietrzu.

Bezworkowa

Z kolei w przypadku odkurzaczy z kolektorem bezworkowym kurz zbiera się w kolektorze, najczęściej wykonanym z tworzywa sztucznego, który należy opróżnić, gdy jest pełny. Jest to oczywiście tańsze, bo nie trzeba kupować wymiennych worków, ale podczas opróżniania kolektora w powietrze może polecieć niewielka ilość kurzu, co od razu jest mniej higieniczne. Producenci są świadomi tej troski konsumentów i obecnie produkują kosze na śmieci lub systemy czyszczące, które roznoszą mniej pyłu.

Cechy i funkcje

Wydajność czyszczenia, hałas i zużycie energii: nasze testy laboratoryjne analizują wszystkie parametry jakościowe, aby porównać wiodące marki odkurzaczy.

Innymi elementami, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem odkurzacza są moc i siła ssania. Moc, która związana jest z energią elektryczną, jakiej potrzebuje silnik do pracy, różni się w zależności od modelu: od 2017 roku na rynku dostępne są modele o mocy do 900 W.

Wydajność ssania zależy nie tylko od mocy silnika, ale także od kształtu szczotek i ustników ssących oraz przejść do rury i zbiornika. W niektórych przypadkach stwierdziliśmy, że przy tej samej mocy niektóre modele mają większą siłę ssania dzięki bardziej wydajnym szczotkom.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz