Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Szerszenie na działkach i w domach – jak z nimi walczyć?

Każdy z nas ubóstwia siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na kolorowe, delikatne motyle, unoszące się nad kwiatami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego terenu, o ekologicznych uprawach – tam gdzie użytkowana jest chemia, nie uświadczymy tych ślicznych owadów.

Na terenach Polski, w różnych rejonach występuje około 150 typów motyli dziennych, a żeby ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować nadzwyczaj proste zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w takim razie tak dopasować rośliny, by motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ukochana przez motyle, jej zapach i ogromna ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, jakie jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle niesłychanie z przyjemnością korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju usuwanie pluskiew. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka także wabią tych pięknych gości. Ze względu na fakt, iż dużo owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najlepszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w jakim nie tylko motyle, jednakowoż oraz inne owady znajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są korzystne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie dbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą bezproblemową.

Warto jest wcześniej zasięgnąć informacji, które ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszystkie lubią być polewane ogromną ilością wody. Gleba tutaj także odgrywa znaczące znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy musimy zamówić ziemie, która zapewni prowadzonej przez nas roślinności prawidłowy rozwój i przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz