Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja przeprowadzenia testów diagnozujących zaburzenia depresyjne

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie przynosi szansę przeprowadzenia testów na depresję. Jeśli w takim razie klient podejrzewa u siebie depresję, to po zgłoszeniu się do gabinetu może oczekiwać na rozmowę, jakiej nieodłącznym elementem jest diagnostyka. Dodatkowo ekspert wyznaczy również, co trzeba zrobić dalej, żeby konkretna osoba miała możliwość chwalić się dużą stabilizacją w dalszych latach. Test na depresję zalecany jest szczególnie wówczas, kiedy u konkretnej osoby będą pojawiały się początkowe symptomy tego zaburzenia lub gdy utrzymują się one przez długi okres czasu.

Ze strony poradni można także dowiadywać się, jakie objawy mogą poświadczyć o tym, iż ktoś z najbliższych osób będzie zmagać się z depresją. W takiej sytuacji można sugerować osobie z rodziny lub przyjacielowi, że być może musi skonsultować się z ekspertami. Testy psychologiczne pozwalają na sprawdzoną diagnozę oraz zwykle są głównym z motywów dla kogoś, by miał chęć się leczyć.

Szczególnie jest to istotne w takiej sytuacji, kiedy dana osoba nie dostrzega sensowności w życiu. Specjaliści ze wskazanej placówki publikują też test samowiedzy, opracowany na podstawie PHQ – 9. Obejmuje on dziewięć pytań, dotyczących stanu psychicznego w ciągu mijających 2 tygodni. Jeśli osoba która uzupełnia test odpowiada „ponad połowę dni” albo „prawie codziennie” na więcej aniżeli cztery twierdzenia, to zobowiązana jest natychmiastowo konsultować się z ekspertem od psychologii, który przeprowadzi wnikliwą diagnozę.

Specjalista przygotuje diagnostykę opierając się na Skali Depresji Becka. Jest ona szeroko wykorzystywana w obserwacji nasilenia objawów świadczących o depresji. Test ten może zostać użyty u osób w przedziale wiekowym od 17 do 80 lat. Jest przydatny w ocenie nasilenia symptomów stanów depresyjnych oraz może być zastosowany prywatnie lub dla większej liczby osób, bez ograniczeń czasowych na jego wykorzystanie. W poradni Spokój w Głowie eksperci posługują się też innymi narzędziami diagnostycznymi, jak i wskazują chorym w jaki sposób mogą oni sobie poradzić w wypadku stwierdzenia zaburzenia. Pacjenci wpisywani są na ciągłą psychoterapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz