Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kilka powodów, dla których warto się doinformować i czytać blogi katolickie!

Blogi katolickie dostarczają informacji, historii i ciekawostek o świecie chrześcijańskim. To jest to, co napędza nas, aby przynieść nowe i ekscytujące treści każdego dnia. Napisanie artykułu promującego naszego bloga? Dlaczego nie? Możemy mieć tendencję do myślenia, że blogi katolickie zawsze i tylko działają z misją ewangelizacyjną, kierowane chęcią zwrócenia się tylko do tych, już prawdziwie wierzących, którzy być może szukają tematów bliskich ich życiu i duchowości.

Nie jest to do końca nieprawda, bo prawdą jest, że ci z nas, którzy dzielą się pewnym typem treści, robią to ze świadomością, że ci, którzy je przeczytają, będą w większości chrześcijanami i katolikami, którzy przestudiowali katechizm, znają Kościół, sakramenty, Ewangelię, dogmaty, historie świętych.

Oto więc kilka dobrych powodów, by czytać naszego bloga. Jeśli chodzi o nas, możemy jedynie odnowić nasze zobowiązanie do dalszego dokładania wszelkich starań, aby coraz bardziej angażować naszych czytelników i przekonywać nowych do podążania za nami. Jeśli już to robisz, to dziękujemy Ci za lojalność i za Twój wybór. Dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieść Państwa oczekiwań. czym jest religia?

Wartości i misja bloga katolickiego

Pierwszym powodem, dla którego warto czytać naszego bloga, jest sam fakt istnienia bloga. Misją bloga katolickiego jest dostarczanie naszym zwolennikom rzetelnych informacji na temat wszystkich aspektów i tematów świata chrześcijańskiego. Mając to na uwadze, postanowiliśmy podzielić nasz blog na łatwe w odbiorze działy tematyczne, w których wszystkie dodawane przez nas artykuły są gromadzone i archiwizowane tak, aby w każdej chwili mogły być przez Was odnalezione.

Liturgia, Święci i Błogosławieństwa, Religia, ale także Święta i Specjalne Okazje, a także duża przestrzeń poświęcona Klasztorom i Bractwom. Staraliśmy się stworzyć treść jak najbardziej wyczerpującą, obejmującą wszystkie obszary zainteresowań naszych czytelników, mogącą dostarczyć przydatnych informacji o produktach, które oferuje nasz katalog, ale przede wszystkim wywołującą w czytelniku poczucie zaangażowania, okraszoną anegdotami i ciekawostkami, nawet nietypowymi i zaskakującymi.

Podejście, które wybraliśmy, ma na celu uczynienie trudnych tematów przystępnymi dla każdego.

Nie mamy żadnego interesu akademickiego, to co robimy to zbieranie jak największej ilości dokumentów, upewnianie się, że są prawdziwe, a następnie filtrowanie ich w taki sposób, aby były zrozumiałe, użyteczne i – mamy nadzieję – przyjemne do czytania dla każdego.

Wiedza o Kościele, historie świętych i błogosławionych, ale nawet dogmaty religii, to cenne tematy, które powinny być w zasięgu wszystkich, którzy chcą się do nich zbliżyć. Jednocześnie mamy świadomość, że tematów, którymi się zajmujemy nie można w żaden sposób trywializować.

Zadanie blogów katolickich jest jeszcze trudniejsze z tego właśnie powodu: trzeba być naprawdę dobrym w tworzeniu tekstów łatwych w odbiorze, które każdy może przeczytać na swoim komputerze czy smartfonie o każdej porze dnia, a jednocześnie nie odbierających nic z wielkości poruszanych koncepcji teologicznych i duchowych.

Opowieści o świętych

Historie świętych zawsze fascynowały i ekscytowały chrześcijańskich wiernych. Prawdopodobnie dlatego, że zwykłym ludziom zawsze łatwiej było zbliżyć się do religii i jej wielkich tajemnic poprzez postacie mężczyzn i kobiet takich jak oni, którzy wiedzieli, jak żyć w łasce Bożej i zachowywać się tak, by zasłużyć na świętość.

Wzory życia i wiary, obiekty pobożności i pociechy w trudnych chwilach, święci i błogosławieni są bohaterami fascynujących opowieści, w których zainteresowanie historyczne łączy się z duchowym i dewocyjnym.

Dlatego dobry blog postanowił je Wam przybliżyć, towarzysząc Wam w odkrywaniu ich niezwykłego życia i starając się sprawić, by były Wam trochę bliższe, trochę bardziej podobne. W ten sposób święci i błogosławieni stają się przyjaznymi i namacalnymi obecnościami, aktualnymi w swojej nieśmiertelności, wzorami odniesienia, z których można czerpać inspirację i siłę niezbędną do stawienia czoła trudnościom życia codziennego, jak 10 chrześcijańskich kobiet, które zmieniły Kościół i świat, czy święci męczennicy, którzy poświęcili swoje życie w imię Boga.

Szopki

Boże Narodzenie jest świętem najmocniej odczuwanym przez chrześcijan, nawet jeśli z liturgicznego punktu widzenia ważniejsza jest Wielkanoc. Ale duch Bożego Narodzenia, oczekiwanie, które towarzyszy Adwentowi, dotyczy tak naprawdę wszystkich, młodych i starych, z obrazami, które pochodzą z przeszłości, rodzinnymi wspomnieniami i popularnymi tradycjami, które z czasem w nierozerwalny sposób splotły się z religią.

Zapewne również ze względu na ciepło i intymność, jaka otacza domy, oświetlone blaskiem świec, które ocieplają atmosferę, ale także chóry, z całą ich głęboką symboliką.

Świece, zatem, ale także choinki, ze wspaniałymi kolorowymi ozdobami, a także girlandy świateł, festony, dekoracje do domu i na zewnątrz, kartki okolicznościowe, prezenty, wszystkie artykuły świąteczne, które znajdziecie w naszym katalogu, opowiadamy także na naszym blogu, aby doradzić Wam i pomóc w przygotowaniu najpiękniejszego święta w roku.

Oczywiście duża część bloga poświęcona jest szopce, we wszystkich jej odmianach, ale w szczególności ręcznie robionym szopkom, rzemiosłom szopkowym, które sprawiają, że ci, którzy nas śledzą, są tak entuzjastycznie nastawieni i zajęci.

Aby pomóc Ci stworzyć niepowtarzalną i wyjątkową Szopkę, publikujemy nie tylko dogłębne artykuły o najpiękniejszych Szopkach we Włoszech lub o Szopkach na świecie, ale także praktyczne poradniki, jak samodzielnie zbudować Szopkę lub jak w kilku prostych krokach stworzyć wodospad do swojej Szopki, albo jak zbudować Szopkę Neapolitańską.

Szczególnie Szopka Neapolitańska jest bohaterem wielu naszych artykułów, w których uwzględniamy wszystkie najgłębsze i najbardziej fascynujące aspekty jej tradycji, od symboliki postaci, przez rzemiosło, po dekoracje. Szopka neapolitańska to coś więcej niż zwykła rekonstrukcja Narodzenia Pańskiego. Każda postać, każda scena, każdy szczegół kryje w sobie jakieś znaczenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz