Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie są zalety utworzenia własnego firmowego bloga

Większość z nas jest świadomych tego, jaka niesamowita ilość najróżniejszych informacji aktualnie jest dostępna w internecie. Wiele osób też doskonale wie, że nie należy ufać bezkrytycznie wszystkiemu, co się w sieci znajdzie. W naszym kraju obecnie funkcjonuje kilkaset tysięcy stron, mających bardzo zróżnicowaną tematykę. W praktyce każda osoba może uruchomić taką stronę, bowiem koszt tego jest naprawdę nieduży. I mając taką stronę publikować praktycznie wszystko, co tylko nie będzie zabronione przepisami.

Dotyczy to zarówno prywatnych osób, jak również firm, nie ma tu żadnych większych ograniczeń. O ile za materiały zabronione prawem, na przykład takie jak nawoływanie do przemocy czy szerzenie nienawiści ponieść można konsekwencje, to w przypadku rzeczy nieprawdziwych lub nierzetelnych już takie konsekwencje raczej autora nie spotkają. A takie sytuacje wynikać mogą z paru rzeczy. Przede wszystkim wiele osób dysponujących swoimi stronami raczej nie przykłada większej na to, co zostało na nich umieszczone.

Ale coraz częściej zdarzają się przypadki, że dana treść ma służyć manipulacji ludźmi, powodowaniem lęków, niepokojów czy nienawiści do pewnych grup. Są to działania celowe, zaplanowane i wykonywane przez kogoś, kto ma w tym jakieś wymierne korzyści. Dlatego też bardzo ważne jest, aby nie mieć zaufania do wszystkiego, co się znajdzie w internecie. Niestety wielu ludzi tak postępuje, podchodząc bezkrytycznie do tego, co uda im się przeczytać, przez co ktoś nimi zaczyna manipulować.

Zresztą od jakiegoś czasu coraz częściej słyszy się o tak zwanych fake newsach, to znaczy nieprawdziwych informacjach, ale z powodu swojej formy i treści wywołujących określone reakcje czytelników. Walka z czymś takim nie jest łatwa, ponieważ w licznych przypadkach trudno w pierwszej chwili jest stwierdzić, czy coś jest faktycznie prawdziwe, czy jednak nie. Z tego też powodu najlepiej korzystać pewnych serwisów, takich jak na przykład https://www.codziennaporcjainformacji.info/, co do których ma się pewność, że zawierają rzetelne informacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz