Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakie plusy za sobą niesie wdrożenie google analytics 4

Prowadzenie biznesu w internecie będzie się wiązało z koniecznością podjęcia wielu strategicznych decyzji. Ale żeby podjąć takie decyzje, to należy posiadać odpowiednie informacje, na których można się opierać, a w tym celu niezbędne będzie korzystanie z rozmaitych narzędzi analitycznych. Od wielu lat najpopularniejszym z nich jest google analytics, które całkiem niedawna się doczekało całkiem nowej wersji, dającej nieznane do tej pory możliwości. Mimo że nazwa prawie się nie zmieniła, bowiem najnowsze narzędzie nazywa się po prostu google analytics 4, to w rzeczywistości jest to całkowicie niezależny produkt, który wiele wspólnego nie ma z poprzednikiem.

Zupełnie odmienne jest także podejście do analizowania, według pomysłu Google to właśnie ten kierunek jest przyszłościowy i będzie rozwijany w intensywny sposób. Po pierwsze google analytics 4 opiera się na strumieniach danych, bez używania cookie oraz wszelkich danych identyfikacyjnych. Analizie podlegają nie odsłony, jak to miało miejsce do tej pory, ale zdarzenia, co zapewnia dużo większą elastyczność. Co ważne, ta analiza będzie dotyczyła nie tylko internetowych serwisów ale także aplikacji, z których korzysta coraz większa liczba posiadaczy smartfonów.

W panelu administracyjnym także pojawiło się dużo zmian. Najnowsza usługa używa tak zwanych strumieni strumienie, jakimi są właśnie wspomniane wcześniej internetowe strony oraz aplikacje. Całkiem nowy wygląd panelu jest kolejną nowością, osoby używające starego zapewne od razu zauważą brak niektórych raportów, które usunięto lub przeniesiono w jakieś inne miejsce. Zupełną nowością jest chociażby prognozowanie, obejmujące między innymi szacowanie prawdopodobieństw zakupu czy odejścia. Właściciele stron, jakich będzie interesować konfiguracja google analytics 4 ecommerce, sami się mogą zająć instalacją tych narzędzi, a mogą też do tego celu wynająć specjalistyczną firmę. Dużo informacji na temat google analytics 4 znaleźć można na przykład na stronie https://clickflow.pl/sklep/ebook-wdrozenie-google-analytics-4-dla-e-commmerce/, jeśli kogoś będzie interesowała ta tematyka, to może tam poszukać wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz