Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać rodzaj podkładu przy kupnie tapety

Wykończenie mieszkania tapetami ma sporo zalet, z tego też powodu ich popularność od pewnego czasu znacząco rośnie. Na pewno w dużym stopniu przyczyniają się do tego nowe materiały podkładów, lecz również i możliwość zakupu takich tapet online.

Takie rozwiązanie jest wygodne i praktyczne, można odwiedzić jakiś pewny tapeta do pokoju młodzieżowego sklep, poszukać odpowiedniego motywu, zdecydować się na podkład i po paru dniach otrzymuje się do domu zamówienie. Aktualnie kupujący do wyboru mają kilka rodzajów podkładów, które się od siebie różnią właściwościami i ceną.

Najtańsze są podkłady wykonane z papieru. Ich dużym plusem jest wygodne klejenie i ładnie odwzorowane kolory, lecz nie będą się one nadawać do wilgotnych pomieszczeń i nie należy ich zmywać. Podkłady flizelinowe posiadają od wewnętrznej strony specjalną warstwę z flizeliny, przez co są grubsze i świetnie maskują wszelakie nierówności na ścianie. Często posiadają też odporną na zmywanie warstwę, przez co sprawdzą się w miejscach bardziej narażonych na zabrudzenia.

Najdroższe są tapety na podkładzie winylowym, ale mają one też najlepszą jakość. Po pierwsze bardzo dobrze oddają kolory – każda tapeta imitacja cegły przez wiele lat będzie cieszyła oczy głębokim nasyceniem, bez ryzyka zbladnięcia. Ale też są bardzo odporne na działanie wody, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak łazienka lub kuchnia. Zamawiając tapetę warto też pomyśleć o odpowiednim kleju, bo nie każdy do każdego podkładu się nadaje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz