Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Epilacja laserowa – na czym polega oraz czemu należałoby się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to nowoczesny zabieg, którego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu używany jest wyjątkowy diodowy laser, jaki przykłada się do przestrzeni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry absolutnie uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak nazywanego anagenu – więcej na kosmetyczka katowice. Wskazaniem do użycia epilacji laserowej ma prawo być eliminowanie owłosienia z każdej części ciała z odstępstwem wnętrza ucha i nosa, jakkolwiek do najczęściej epilowanych partii ciała ludzkiego należą nogi oraz ręce, brzuch i klatka piersiowa, okolice ust i policzków lub miejsca intymne.

Żeby efektywnie usunąć wszystkie cebulki włosów, zabieg trzeba przeprowadzić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem potrzebuje się poprawnego przygotowania – niezbędne jest w następstwie tego zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się też używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im pokaźniejsza powierzchnia skóry poddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa z grubsza 20 minut. Zabieg jest w każdym calu bezbolesny, nie żąda w związku z tym stosowania preparatów przeciwbólowych lub poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji oraz może wrócić do domu. Są jednakże pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla złagodzenia skutków zabiegu przez kilka dni niebezużyteczne jest stosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz