Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego reklama wykorzystująca neony jest tak skuteczna

{Mało osób jest świadomych, że tak popularne neony posiadają stuletnią historię, bowiem pierwsze zaczęły się pojawiać już na początku XX wieku. Widać więc, że neonowa reklama ma naprawdę długą historię, która tak naprawdę wcale nie uległa zakończeniu. Typowe neony są wykonywane z rurek ze szkła napełnionych mieszanką gazów szlachetnych. W zależności od tego, jak wyglądał końcowy skład tej mieszaniny, to uzyskiwano różne kolory światła. Tego typu neony na ścianę czy też instalowane na stelażach i dachach z pewnością robią duże wrażenie, lecz posiadają kilka ważnych wad. Przede wszystkim ich produkcja wymaga sporej ilości czasu, a do tego z powodu użycia szkła nie są one zbyt odporne na mechaniczne uszkodzenia.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia najczęściej danego elementu nie dawało się naprawić, tylko należało wstawiać zastępczy. Dlatego też wydawało się, że ten reklamowy nośnik zacznie powoli znikać z naszych ulic, gdy na rynek wkroczyła technologia ledowa. Ledowe diody jako źródło oświetlenia wdarły się przebojem

Świetlne reklamy od wielu lat są z dużym powodzeniem są używane, i nic nie będzie wskazywać na to, żeby cokolwiek się miało zmienić. Pośród nich w szczególności się wyróżniają neon na zamówienie, kojarzące się wielu osobom chociażby z kasynami w Las Vegas, Makau czy Singapurze. Taka reklama ma sporo zalet, z tego też powodu cały czas cieszy się ogromną popularnością.

Przede wszystkim bardzo skutecznie dociera do odbiorcy bez względu na porę dnia. Każdy napis ledowy będzie widać bardzo dobrze z dużej odległości, zwłaszcza wieczorami i nocami. Jeśli dodatkowo będzie on migotał, zmieniał kolory czy formę, to przyciągnie uwagę każdego przechodnia. Dużym plusem takiej formy reklamy jest też cena, zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy zaczęto w niej wykorzystywać technologię ledową. Standardowe neony są robione ze szklanych rurek wypełnionych różnymi gazami. Po dołączenia napięcia do końców każdej rurki będący w środku gaz zaczyna świecić, i taka rurka jest z widoczna z daleka.

Jednak sam proces wytwarzania jest skomplikowany, a dodatkowo szkło nie jest zbyt odporne na mechaniczne uszkodzenia. Pojawienie się ledowej technologii spowodowało, że ten rodzaj oświetlenia zaczęto z powodzeniem wykorzystywać także w neonach, dzięki czemu znowu icd popularność wzrosła. Neony led montowane są w rurkach zrobionych z plastiku, przez co nie będą się tłukły i są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Dzięki temu z powodzeniem można je stosować zarówno w budynkach, jak też poza nimi. Neony na ścianę robione z ledów dają także dużo większe możliwości w zakresie kształtów i kolorów. Szkło było dość ograniczone jeśli chodzi o formowanie kształtów, plastik jest pod tym względem dużo bardziej elastyczny. Dzięki temu każdy zrobić sobie może neon na zamówienie dokładnie taki, jakiego będzie potrzebował. Czy to w postaci szyldu lub napisu, czy bardziej skomplikowanego wzoru. Bowiem w przypadku neonów ledowych nie będzie problemu ze zrobienie dowolnego wzoru i kształtu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz