Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

co to są i na jakiej zasadzie działają separatory tłuszczu

Chyba każdy, kto musiał kiedykolwiek przetykać zatkane rury bardzo dobrze wie, ile jest z tym problemów. Niejednokrotnie powodem takiego zatkania są rozmaite tłuszcze, jakie po stwardnieniu przyklejają się do ścianek i blokują możliwość przepływu. Jeśli czegoś takiego będzie zbyt dużo, to w końcu rura ulegnie zatkaniu, i trzeba będzie szukać specjalisty do jej udrożnienia. Aby ograniczyć takie sytuacje nasze przepisy zabraniają wylewania do systemu kanalizacji ścieków, w których są obecne jakieś tłuszcze. Przede wszystkim to dotyczy różnego rodzaju firm zajmujących się gastronomią czy wytwarzających żywność, gdzie takich tłuszczy może się dużo pojawić w ściekach.

Takie firmy zobowiązane są do tego, aby ścieki odpowiednio oczyszczać, dlatego też stosować one muszą dedykowane urządzenia do takich celów. Przeważnie do takich zadań się stosuje różnego rodzaju separatory tłuszczu. Na naszym rynku występują w kilku różnych rodzajach, lecz największą popularnością się cieszą jednokomorowe, jakie oprócz eliminacji tłuszczu powinny również zatrzymywać ciężkie zanieczyszczenia. Stosunkowo łatwo się je instaluje, nie potrzebują też tak dużo wolnego miejsca jak pozostałe modele. Są one oferowane w wielu wielkościach, dzięki czemu łatwo wybrać właściwą do tego, co się potrzebuje. Ze względu na to, że separowany tłuszcz gromadzi się na powierzchni ścieków w zbiorniku, to niezbędny jest systematyczny serwis separatorów.

Zależnie od ilości odprowadzanych ścieków i ich składu serwis separatorów wykonywać należy przynajmniej raz na miesiąc, a niekiedy nawet częściej. Serwis taki musi być wykonany przez firmę mającą odpowiednie uprawnienia do tego, w żadnym wypadku robić tego nie może właściciel lub któryś z pracowników. Jest to spowodowane tym, że do wywożenia zgromadzonego tłuszczu jest potrzebny specjalny samochód, a zanieczyszczenia te muszą być odpowiednio utylizowane. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie stała umowa z jakąś firmą świadczącą takie usługi, wówczas wygodniej będzie zaplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz